چگونه زعفران اصلی را از غیر اصل شناسایی کنیم؟

مقالات

details-page-bg


چگونه زعفران اصلی را از غیر اصل شناسایی کنیم؟
همیشه تعداد زیادی از مردم برای خرید زعفران اصلی از غیر اصل دچار استرس و ترس هستند. ما توصیه می‌کنیم برخی از راه‌حل‌های ساده برای چگونگی شناسایی زعفران اصلی از غیر اصل را امتحان کنید. امروزه سودجویان زیادی زعفران را به‌عنوان اصل می‌فروشند درصورتی‌که با پرداخت هزینه بالا، زعفران را که یکی از گران‌ترین ادویه‌ها است و به آن طلای سرخ می‌گویند، می‌خرید و درنهایت متوجه می‌شوید زعفران اصل نیست. پس بهترین کار این است که زعفران اصل را بشناسیم تا بتوانیم آن را از غیر اصل تشخیص بدهیم تا متضرر نشویم. چون نه‌تنها زعفران غیر اصل خاصیتی ندارد بلکه ممکن است از مواد خوراکی نامجاز استفاده کرده باشند که سلامت بدن را تهدید می‌کند.


وش‌های شناسایی زعفران اصل از غیر اصل:
در اینجا چند روش ساده را برای شناسایی زعفران اصل به شما آموزش می‌دهیم:

یکی از روش‌های تشخیص زعفران اصلی، معنای کلمه شیرین است. زعفران خوب همیشه عطر و بوی شیرینی دارد و طعم آن شیرین نیست و گاهی طعم تلخی می‌دهد یا اصلاً طعم خاصی نمی‌دهد. یکی از رشته‌های زعفران را روی زبان خود قراردادید. اگر طعم شیرینی درون دهان خود احساس کردید، این زعفران غیر اصل است. برای افزایش وزن زعفران به آن شکر یا شیره اضافه می‌کنند که این کار علت غیر اصل بودن زعفران است. یا گاهی شنیده می‌شود که نمک یا حتی گل‌رنگ را با زعفران ترکیب کرده و به مشتری می‌فروشند.
کمی از زعفران موردنظرتان رابین کاغذ کاهی و روزنامه قرار دهید و فشار دهید. اگر در جای فشار زعفران، ذرات روغن و چربی مشاهده کردید نشان از این دارد که زعفران تقلبی است اما اگر زعفران پودر شود و اثری از چربی نباشد نشان از اصل بودن زعفران دارد.
تکه‌های زعفران را روی شعله گاز قرار داده در این حالت زعفران خالص به رنگ بنفش یا نارنجی درمی‌آید که به پتاسیم آن مربوط می‌شود. اما در مورد زعفران غیر اصل رنگ زرد ایجاد خواهد شد.

زعفران اصل و دارای کیفیت خوب یک‌طرفش به شکل شیپور و طرف دیگرش نازک و ظاهری شبیه به پیچک دارد. زعفران و ذرت یک شباهت دارند و آن‌هم کلاله‌های آن‌ها است. کلاله‌های ذرت حالت مستقیم دارند اما در زعفران این رشته، به‌صورت انحنادار هستند. این انحنا نشان از اصل بودن و کیفیت بالای زعفران دارد.
کلاله‌های زعفران، یکی دیگر از بخش‌هایی است که می‌توان از طریق آن به اصل بودن زعفران پی برد. کلاله‌ها نباید به‌شدت براق باشند. کلاله‌ها باید به رنگ قرمز تند و البته نه به آن شدت که روشن باشد.
قدری زعفران در آب جوش بی اندازید. اگر بعد از ۵ دقیقه رنگ رشته‌ها کمرنگ و متمایل به سفید شد نشان‌دهنده زعفران غیر اصل است. رنگ زعفران اصل در آب به رنگ زرد مایل به نارنجی و قرمز و البته شفاف درمی‌آید. رنگ قرمز تند در آب نشان خوبی نیست، مواد شیمیایی استفاده‌شده برای رنگ دهی بیشتر زعفران ممکن است برای سلامتی شما مضر باشند.
استفاده از جوش‌شیرین برای تشخیص زعفران اصل از غیر اصل جالب است. در این روش مقداری جوش‌شیرین را در آب بریزید و کاملاً آن را به هم بزنید. سپس کمی زعفران را به محلول اضافه کنید. اگر زعفران اصل باشد رنگ آب با ترکیب جوش‌شیرین به رنگ زرد درمی‌آید و اگر زعفران غیر اصل باشد به رنگ قرمز کم‌رنگ درمی‌آید.
روش دیگر برای تشخیص زعفران اصل از غیر اصل استفاده از گاز متان است. به این صورت که مقداری زعفران را بر روی گاز متان یا همان گاز شهری قرار دهید. اگر رنگ آن به بنفش یا نارنجی تغییر کرد، مطمئن باشید که زعفران اصل است. زعفران غیر اصل به رنگ زرد تبدیل می‌شود.
اگر در دسترس خود بنزین دارید، همچنین زعفران اصل در بنزین حل نمی‌شود و اگر کمی از آن را درون بنزین بریزید، نباید باعث تغییر رنگ آن شود.
جهت شناخت زعفران سرگل تمام رشته‌های زعفران باید رنگ یکدست داشته باشند.